Gua sha

Gua znamená škrábat a sha je horko, kožní vyrážka. Dělá se destičkou z jadeitu. Poškrabování jadeitem bylo určeno pouze čínským císařům a vysokým hodnostářům (jinak se provádělo porcelánovou lžičkou nebo škrabkou z buvolího rohu). Provádí v olejové lázni např. z třezalkového oleje, který se během poškrabování lije na kámen. Gua-sha byla jedním z největších tajemství východní medicíny. Jadeit má také pozitivní vliv na ledviny a močový měchýř, užívá se k léčení chřipky a k odvodnění těla.

Z toho je vidět, že metoda plus škrabka a olej (třezalkový nebo směs éterických olejů) tvoří léčebný komplet. Využití Gua-sha masáže účinně detoxikuje organismus a zvyšuje imunitu. Během poškrabování se objeví "škrábance", jejichž barva a její intenzita indikuje stav organismu a jeho překyselení. Zabarvení během 2-7 dnů zmizí. Masáž je zcela bezpečná, pouze při prvním použití může díky prvotnímu čištění svědit. Její účinek je podobný baňkování, ale lze jí použít i v místech, kde se baňkování provádí obtížně, např. při bolestech nohou, paží a šíje. Lze jí použít všude tam, kde má klient bolesti spojené s akutní nebo chronickou nerovnováhou v těle a podle TČM vyhání škodlivinu z povrchu.

Vhodná pro: bolesti svalů a kloubů, všechna nastydnutí a chřipková onemocnění, hlavně začínající, bronchiální astma, ischias, ale i jako podpůrná metoda na jemné omlazovací techniky na vyhlazování vrásek.

cena: 500,- / 30min 

Fotogalerie:

Tato fotogalerie je prázdná.