Baňkování
Baňkování neboli vakuoterapie je vhodnou doplňkovou metodou klasických masáží. Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a celého pohybového aparátu, ovlivňuje i funkci vnitřních orgánů. Baňkování se v Číně používalo po tisíciletí. Pouze se používaly jiné nástroje než dnešní baňky (např. telecí rohy, bambus, keramika.). V Čechách je tato metoda známá nejméně sto let.
Baňkování se provádí většinou skleněnými baňkami, ve kterých se vytvoří podtlak (1.mechanicky - baňky s balonkem, vakuovou pumpou nebo plastové baňky; 2. ohněm se vypálí vzduch v baňce). Odsávací skleněné baňky různých velikostí se potom přikládají na tělo. Díky podtlaku se baňka přisaje a vtáhne kůži dovnitř, kůže potom zčervená - to je dáno silnějším prokrvením.
Působením tohoto podtlaku se odsávají z těla škodlivé látky. Baňky se nechají přiloženy po určitou dobu nebo se posouvají po příslušných částech těla. Účinek baněk je trojí a to mechanický, když se tělo prokrví a uvolní, dále reflexní, ovlivňující vnitřní orgány a nakonec metabolický, rozproudí lymfatický systém člověka. Baňkování má vliv na:
- Vliv na kůži: Prostřednictvím mírného tahu se zrychluje tkáňový metabolizmus v kůži, zlepšuje se činnost potních a mazových žlázek. Působí i na vlasovou cibulku a rozšiřuje krevní cévy.
- Vliv na svaly: Slabý tah, vyvíjený při baňkování, stimuluje podkožní kapiláry, což aktivuje funkci krevních cév ve svalech.
- Vliv na klouby: Baňkování je výborná metoda při revmatizmu. Prokrvují se lépe klouby a zvýší se sekrece synoviální tekutiny.
- Vliv na zažívací ústrojí: Sací síla lehkého podtlaku v bodech na břiše stimuluje vnitřní orgány, zlepšuje peristaltiku a sekreci i kvalitu trávicích šťáv.
cena: 500,- / 30min